Vážení přátelé, hostivické depozitum u tety Nicole se momentálně ocitlo v tíživější situaci – od včerejška máme totálně přeplněné karantény. Jistě si pamatujete, že naše depozitum dlouhodobě řeší lokalitu v Číčovicích, kde se nekontrolovaně množí kočičky. Odtud pochází bráškové Mouřenín, Cyprián a Bonifác a také jejich dva sourozenci, kteří bohužel boj o svůj život v depozitu nezvládli. Včera jsme konečně měli možnost opět lokalitu navštívit a zjistit aktuální situaci, která nás rozhodně nepotěšila. Všechny kočičky, které byly na pořadníku kastračního programu, už stačily porodit svá koťátka a zdravotních stav některých maminek se navíc dosti zhoršil. Situaci nám začíná komplikovat počasí, protože ráno bývá kolem pěti stupňů, což je pro koťata, která jsou přibližně měsíc stará nebezpečné. Schází se nám tu dvě cesty, které vyžadují rychlé jednání. Potřebujeme odchytat všechny maminky, vyléčit jejich neduhy a zajistit kastraci, protože jinak je to začarovaný kruh a v lokalitě se budou stále rodit nová chlupatá klubíčka, o která nikdo nestojí. Zároveň musíme odchytnout ta nejmenší koťátka, která jsou ale poměrně plachá a postupně také ta další, o trochu větší, protože i z těch se za chvíli mohou stát velmi mladé maminky. Navíc koťata nejsou v dobrém zdravotním stavu, mají hnisavý výtok z očí, jsou zablešená, některá mají nafouklá bříška pravděpodobně od parazitů. Všechna koťátka mají virózu a některá v naprosto otřesném stavu uši. Svrab již postoupil tak daleko, že mají celý vnitřek uší naplněný parazity a zatím můžeme jen vyplachovat, protože se přes nánosy nelze vůbec dostat dovnitř oušek a pročistit. Koťátka mají navíc nánosy čehosi tmavého a tvrdého zespoda na packách a kolem nosu, domníváme se, že jde o asfalt. Situace je složitější, nicméně po absolvování léčby se i z původních brášků Mouřenína, Cypriána a Bonifáce vyloupli nádherní kluci a my víme, že stejnou šanci si zaslouží i ostatní koťátka v lokalitě.

Včera teta Nicole spolu se strejdou Štěpánem odchytli celkem čtyři kočičky, jedná se o mourovatou maminku Manku, černou dlouhosrstou kotěcí holčičku Gracielu a kocourky Kruciáše a Kamína, kteří jakoby z oka vypadli Cypriánovi a Mouřenínovi. Velké štěstí je, že všechna koťátka jsou mazlivá a spolupracují s námi, což nám jejich léčbu alespoň trochu ulehčuje.

Milí přátelé, pokud byste měli doma cokoliv, co by našemu depozitu mohlo pomoci a chtěli byste nás podpořit, budeme vám nesmírně vděčni. Nejsme na takový nápor připraveni, takže nám schází hlavně krmeníčko, tedy kapsičky pro koťátka, dále gastrointestinální granulky, které nám pomohou zdolat průjem, podpůrné prostředky na imunitu, především sirup Imunoglukan a také výborný doplněk stravy F-lysin a v neposlední řadě i stelivo do záchůdků, které musíme kvůli průjmu, parazitům a infekčnosti měnit několikrát za den. Rádi si pro případnou materiální pomoc dojedeme, abyste nemuseli platit poštu nebo vyjíždět do depozita či útulku sami.

https://www.wasco.cz/f-lysine-plv-150g/

https://www.wasco.cz/royal-canin-kapsicka-pro-kocky-kitten…/

https://www.wasco.cz/brit-premium-cat-kapsa-family-plate-1…/

https://www.wasco.cz/royal-canin-vd-cat-dry-gastro-intesti…/

https://www.wasco.cz/royal-canin-cat-gastro-intestinal-12x…/

https://www.wasco.cz/podestylka-cat-best-original-10l/

Samozřejmě přivítáme i jakoukoliv finanční částku, považte, že taková stokorunka, to je hned pět kapsiček, kterými nakrmíme celou karanténu. Ve prospěch koťátek běží coloroční veřejná sbírka KOŤÁTKA: v.s. 252018 na účet: 257074566/0300 a také další celoroční veřejné sbírky – KASTRACE: v.s. 12018 na účet: 257074566/0300 a KOČIČKY V LÉČBĚ: v.s. 22018 na účet: 257074566/0300.

Předem velmi děkujeme všem podporovatelům a příznivcům a držíme společně palečky koťátkům z Číčovic!