Ledvinová Salimka z hostivického důchoďáčku patří mezi ty aktivnější a komunikativnější kočičky, ale nedá svůj kožíšek jen tak zadarmo. Ačkoliv se s tetou Nicole i strejdou Štěpánem mazlí jako o život, jakmile přijde návštěvička, šikovně si zaleze a ani nedutá. Inu, každá kočička se rozhoduje podle svého. Nedávno byla Salimka v léčbě, všimli jsme si zvýšeného slinění a potíží s papáním, oboje bylo způsobeno zánětem dásní. Kočička měla naordinovanou antibiotickou léčbu, která zafungovala a Salimce se nyní již daří opět dobře. S chutí papá ledvinovou dietu i sirup na podporu funkce ledvin. Dostává také zvýšenou dávku komplexu vitamínu B pro zlepšení kůže i srsti a pravidelně její kožíšek pročesáváme. Její nejoblíbenější pelíšek je momentálně modrá soví kukaň, kterou jsme mimochodem obdrželi při zakládání důchoďáčku od jedné velmi hodné dárkyně.

Pokud byste chtěli krásné Salimce i ostatním ledviňáčkům pomoci, můžete tak učinit na účet číslo 257074566/0300 pod variabilním symbolem 22019. Tento účet je vedený celoročně pro kočičky v léčbě a momentálně bychom z vašeho příspěvku uhradili veterinární lék Semintra, který dostávají každý den všichni ledvináři. Tento lék značně přispívá ke zlepšení renální funkce a prodlužuje tak našim důchoďáčkům život. Stojí přibližně 870 korunek a vystačí nám asi na 14 dní.

Kromě toho nám v ledvinovém důchoďáčku dochází následující doplňky, takže pokud byste chtěli přispět materiální podporou, zde jsou tipy:

Canvit Biotin pro kočky (cena 129,- Kč)
https://www.spokojenypes.cz/canvit-biotin-pro-kocky-100g/

Kapky Beaphar B-komplex vitamínové (cena 119,- Kč)
https://www.spokojenypes.cz/kapky-beaphar-b-komplex-vitamnov-50ml/

Ipakitine k podpoře ledvin (cena od 250,- Kč)
https://www.wasco.cz/ipakitine/

Za jakoukoliv pomoc velmi děkují všechny srdíčkové kočičky! ❤️