Velkolepé Charpentierovo Te Deum zahájilo třetí ročník Uhelného jara, tradiční hudební přehlídky Základní školy Brána jazyků, odehrávající se každoročně v krásném sále Pražské konzervatoře. Kromě žáků, pedagogů a rodin letos navíc dorazili i občané Prahy 1, kteří si vyzvedli vstupenky v Informačním centru MČ Praha 1 ve Vodičkově ulici.

„Děkuji rodičům za podporu dětí v jejich lásce k hudbě a děkuji samozřejmě i pedagogům školy, kteří se malým muzikantům věnují a organizují pro ně tuto skvělou akci,“ ocenil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který si – stejně jako v předchozích letech – nenechal Uhelné jaro ujít.

A nelitoval, stejně jako ostatní nadšení diváci, protože realizační tým ve složení Roman Haas, Roman Elner, Eva Lukášová, Veronika Jedličková, Diana Dvořáková a Naďa Krátká odvedl skvělou práci. Nemluvě samozřejmě o jednotlivých hudebnících – pokročilejších i těch už velmi pokročilých, kteří dokonce vlastní i mezinárodní ocenění.

Vedoucí producent a po loňském baletním úspěchu letos navíc i operní pěvec Roman Elner v úvodu poděkoval vedení školy, Městské části Praha 1 i oběma rodičovským sdružením za podporu, díky které se Uhelné jaro může konat. A my se rádi přidáváme, protože tento způsob jara zdá se nám býti opravdu šťastným.