Naposledy jsem seděl na kole 14.3. Jel jsem tehdy okruh Týnec - Strážov, viz odkaz. Pak přišel nouzový stav a s ježděním byl konec. Šlapal jsem tedy alespoň na rotopedu ve vratech garáže s výhledem na dvorek, ale každý jistě uzná, že to zdaleka není ono. A tak jsem 16. dubna využil možnosti jezdit alespoň v lese a vyšlápl jsem si hodně krátký okruh z Loučimi přes Modlín ke kapličce kapliče blahoslaveného císaře Karla I. nad Branišovem, odtamtud lesem na svážnici zpátky na Modlín a do Loučimi.
A můžu odpovědně prohlásit, že to taky nebylo ono. Lesní cesty jsou poničené těžkou technikou, svážející dřevo z kůrovcové kalamity a tudíž samý kámen. Navíc je už delší dobu sucho a v lese obzvlášť, takže se práší. Kopec horko těžko vyšlapeš na nejlehčí převody, dolů musíš brzdit a pořádně koukat, abys neprorazil plášť... snad jen úsek svážnice pár kilometrů před Modlínem je trochu lépe sjízdný. Celkem jsem ujel 17 km, z toho jsem párkrát kolo tlačil.
Jediné co jednoho baví je focení a tak se podívejte na pár obrázků z cesty, protože krajina, ta je kolem nás opravdu pěkná!