V úterý 2.6. bylo podobné počasí jako před týdnem, kdy jsem jel podél hranic s Bavorskem – slunečno, nějaký ten obláček, čerstvý západní větřík se postaral o to, aby teplota kolem 23°C byla snesitelná a tak jsem řešil pouze dilema, kam vyrazit. Dlouho už jsem nejel okruh kolem Kdyně, napadlo mě a tak jsem vyrazil do Všerub přes Chodskou Lhotu a Novou Ves, ze Všerub po hlavní do Prapořišť (tři háčky v závěru slova, to je síla) a přes Starec, Kout na Šumavě na Podzámčí a odtud na hlavní serpentinovou silnice na Vejpřahy a ještě kousek výš k odbočce na Koráb. Pár metrů za ní je další odbočka vpravo na svážnici a cyklostezku 2193 směr Nevděk. Po šesti kilometrech je Modlín a odtud už cesta lesem do Loučimi.
Název alba nelže – pahorkatina je samý pahorek a kopec a že nad Podzámčím je krpál jako blbec, kde na 800 metrech kamenité lesní cesty je převýšení nějakých 60 metrů jsem za roky, kdy jsem tudy jel naposledy úplně zapomněl. Takže jsem pár desítek metrů vyšlápnul pěšky vedle kola a o pár km ještě jednou.
Do 40 km chybělo 400 metrů, ale vydatný to bylo jako tak šedesátka do Vřeskovic 15. května… a tak se koukněte, kudy všudy jsem jel, mapa je tady