Za pěkného počasí vyrazil jsem v sobotu 21.8. na Babylon, podívat se na dojezd jízdy spolehlivosti 47. ročníku srazu historických vozidel v Domažlicích. (Galerie z dojezdu je zde.)
Původní úmysl byl počkat v autokempu na členy Veterán spolku Loučim, vyfotit jejich slavný příjezd a v klidu se vrátit domů, poněvadž večer v šest upořádal obecní úřad na návsi opékání buřtů a přátelské setkání sousedů, což bylo nutno zdokumentovat… no, už tradičně se úmysl nezdařil.
Do kempu jsem přijel před třetí hodinou chvíli předtím, než dorazili na svých strojích ČZ 1937 Pepík Veselák se synem. Vyfotil jsem oba, s Pepou chvíli popovídal a šel k cílové tabuli čekat. Našich veteránů jsem se nedočkal ani po půlhodině a poněvadž v kempu není otevřený ani stánek s občerstvením, odjel jsem ke stánkům před koupalištěm a dal si pěkně vychlazeného gambáče do kelímku za 35,- korun. A ještě než jsem ho vypil, přihasila si tam naše skupinka taky si dát cosi k pití. Tak holt jsem je vyfotil bez motorek, pár obrázků jsem vyfotil z kraje pláže, v sobotním počasí celkem solidně zaplněnou a odjel nahoru k hotelu Praha a odtud přes Pasečnici (v místním nářečí Pašešnici), Stráž, Tlumačov, Mrákov s Kout zpátky do Loučimi.
Celkem to dalo 52 km, zde mapka.