Zdá se, že léto končí nějakým nezvykle rychlým tempem, ve středu 25. srpna sice svítilo sluníčko, ale odpoledne bylo pouhých 17°C!
Naplánoval jsem si šumavský okruh na trase Nýrsko, přehrada, Zadní Hamry, nádraží Hamry-Hojsova Stráž i stejnojmennou horskou osadu a odtud po cyklotrase č. 2100 přes Jižní Stráň nad nádraží Zelená Lhota a zpátky přes Nýrsko a Bystřici.
Měl jsem v úmyslu (já vím, už to vypadá trapně, ale je mi líto) dát si u Zacha jedno orosené, ta cyklotrasa končí u závor vedle jejich hotelu, ale zůstalo opět jen při úmyslu.
Když jsem dojel k horské chatě v Zadních Hamrech, rozhodl jsem se podívat na poutní místo Křížkov, kde jsem ještě nikdy nebyl. Je to z rozcestí u mostu přes Úhlavu snad kilometr lesní cestou, v místě je pár chalup a základy bývalé kaple – odkaz najdete zde.
Tak jsem pořídil pár fotek, poseděl, pokochal se pohledem do Hamerského údolí a vyrazil zpět k nádraží. V 15:22 tam byl připravený vlak do Rudy, počkal jsem až projede kolem a vydal se do Hojsovky. Motalo se tam dost cyklistů s dětmi a jak to ty sviště bavilo dokládá řev kluka snad 6-7 let, že dál nepojede… Mám pocit, že si dospělí prostě nemůžou odpustit provozovat svého koníčka a vláčí sebou i hodně malý děti, ať se jim to líbí či nikoliv, ale je to řekl bych každého věc i problém.
Devítikilometrová cesta přes tu Jižní Stráň je zhruba do poloviny pěkně asfaltovaná, což byla kdysi i druhá polovina, teď je rozbitá a jede se tam blbě. Až zase poslední 2 km to jde.
A to pivo? Jestliže dole bylo těch 17°, tak nahoře o pár stupňů méně a ve stínu lesa o dalších pár, takže jsem si iontový nápoj odpustil a svižně pokračoval do Loučimi. Celkem to dalo 62 km, mapka je zde.