Družstvo A dospělých celkově vítězí v play-off 1. celostátní ligy!!!

Druhé kolo play-off 1. celostátní ligy – východní skupiny se konalo v sobotu 16.3.2019 v Orlové. Nutno předeslat, že minulé kolo pořádané v Pardubicích pro nás dopadlo výtečně – tehdy jsme vyhráli nad výběry Orlové i Brna shodně 6:2, což nám obrysy prvního místa vykreslilo velmi zřetelně.

Jenže časy se mění a s nimi i sestava našeho týmu. Protože chyběly čtyři stabilní opory družstva A (Michal Hamáček, David Horáček, Káťa Valentová a Adam Ehm), byli povoláni hráči z béčka. Takže výsledná (a nakonec i vítězná) sestava byla: Matěj Ehm, Rozárka Bártová, Kuba Skřivan, Pája Krpatová doplněni o Michala Grunda, Petra Janouška a Ervína Ehma.

Už první utkání s B-týmem Brna přineslo parádní badminton a hlavně bojovnost z pardubické strany. Dramata se odehrávala ve dvou i třech setech, jen ze začátek se nám úplně nevyvedl a například bod z mixu jsme museli oželet, přestože jsme si mysleli, že tam by to mohlo klapnout. Průběžný stav 1:4 nevěstil pro naši improvizovanou sestavu nic dobrého, ale pak přišly parádní momenty Michala (výhra nad Martinem Dostálem), Rozárky s Pájou v deblu a asi nejdramatičtější vítězství Matěje nad Ondřejem Helarem. Tohle všechno nám přineslo remízový stav 4:4. A také udrželo naději na celkové zlato. To ale bylo ještě daleko. Během našeho oběda jsme probírali nejen uplynulé nervydrásající utkání, ale i možné další scénáře… Odpověď na naše otázky přineslo v tu dobu hrané utkání Orlová vs. Brno, po kterém už jsme věděli, že vítězství je naše!!!

V souboji s Orlovou jsme již pošetřili síly, téměř kompletně přeházeli sestavu a nechali odpočívat Michala Grunda, který tak v neděli mohl opět posílit B-tým v oblastní lize (viz samostatný článek). Výsledek už není podstatný, singla si zahrál jak Péťa tak i Ervín, přičemž jeho výkon proti polskému hráči Kazmierczakovi (o 24 let mladšímu) byl více než sympatický a zejména první set lze označit za vyrovnaný. Takhle se bojuje za tým!!!

Soutěže družstev mají specifickou atmosféru, kterou turnaj jednotlivců nenabídne. I přes fakt, že naše sestava možná nebyla nejsilnější, týmové nadšení nás dovedlo k celkovému vítězství a k oprávnění si zahrát baráž o extraligu. Po loňském stříbru jsme opět posunuli laťku o kousek výše. A když si uvědomíme, že stavíme v drtivé většině na vlastních odchovancích, je tento úspěch ještě cennější.

Poděkování a blahopřání za tento historický výsledek v dějinách pardubického badmintonu si tedy zaslouží:

Matěj Ehm
Pája Krpatová
Jakub Skřivan
Káťa Valentová
Adam Ehm
David Horáček
Michal Hamáček
Rozárka Bártová
a z družstva B:
Ervín Ehm
Michal Grund
Petr Janoušek
A samozřejmě i trenéři Tomáš Skála a Pepa Horáček.

Martin J.