Tábor Manětín, 5. a 6. září 2015

Letošní prázdniny jsem byla pozvána jako hospodář na tábor v Manětíně s tím, abychom jako Canisterapie Kladno udělali pro děti ukázku naší práce a předvedli dětem, co vlastně canisterapie znamená.
Děti se den před naší návštěvou vrátily z putování na tábor a byly neskutečně nadšené, když se v neděli 16.8. v táboře objevili pejskové různých ras a rozsvítila se jim očka.
Dětem jsme se představili, a jelikož jich bylo okolo 50, rozdělili jsme si je do skupinek, v nichž si mohly s pejsky vyzkoušet sundávání rukavic, česání, házení aportu i polohování. Především se zde také dozvěděly, jaké má pejsek potřeby, jak umí pomáhat a že ne každý pejsek je hodný.
Na závěr našeho setkání bylo strašně těžké vybrat nějaké dobrovolníky, aby si vyzkoušeli polohování s pejskem. Avšak děti byly úžasné a vybraní jedinci si pak s ostatními dětmi vyměňovali zkušenosti o tom, jaké to vlastně bylo s tím "jejich" pejskem.
Děti, jelikož jsem jako hospodář zůstávala dalších 14 dní, mi sdělovaly, jaké to bylo úžasné a jak se jim to velice líbilo a ptaly se, kdy zase přijede ten skvělý pejsek, co sundával rukavice, aby si je nemuseli sundávat sami.
Tímto bych velice moc chtěla poděkovat psím účastníkům a jejich páníčkům.

Nikol s Meggie

Monča s Áďou

Petr s Debbie

Petra s Kessie

Já, Michaela K. s Jessie