Farský deň detí

Posledná májová sobota 26. mája patrila deťom a ich rodičom v Lučenských kúpeľoch.
Na úvod nás pán farár všetkých privítal a zveril pod ochranu Panny Márie. Deti boli rozdelené do troch skupín podľa veku, kde si mohli vyskúšať svoju šikovnosť, obratnosť a rýchlosť. Naše najmenšie deti súťažili v prekážkovom behu, hrali rôzne hry s loptami. Najviac sa im páčilo maľovanie na tvár.


Vedúce skupiniek Evka, Julianka, Andrejka, Barborka a Pemi mali pre deti pripravený pestrý program. Strieľanie z praku a hádzanie malých loptičiek bolo veľmi napínavé. Pri povzbudzovaní celého tímu padali plechovky na zem...
Juliankin a Andrejkin tím detí pri strieľaní lukom oslovil nie len chlapcov. Dievčatá boli veľmi šikovné a zručné. Deti boli veľmi šikovné aj v hode šípkami. Najväčšiu dravosť po výhre prejavili v skoku vo vreci a v staženom behu s krabicami na nohách, ktorý všetkých veľmi pobavil. Deti si žiadali dokonca aj bonusovú disciplínu.
Skákanie vo vreci bolo náročné, tak všetkých chválime a pripisujeme prvé miesta. Rovnováha tela bola precvičená s loptičkou na lyžičke.

Bez Vladka, ktorý zabezpečil vynikajúci „Hot-dog“, by deti nemali toľko sily a energie. Mal aj výborný odborný tím, tetu Aničku a Eriku, ktorí neodišli bez ocenenia.
Aby sme mohli spomínať, pán kaplán Mirko fotoaparátom „zachytával“ tie najlepšie situácie.

Ďakujeme všetkým organizátorom za ich obetavosť, láskavosť a trpezlivosť pri realizácii MDD.
Ďakujeme Bohu za naše deti, že ich máme a že vedia svoju radosť a lásku rozdeliť druhým.
Ďakujeme aj pánovi kaplánovi Tomášovi za pekné diplomy, ktoré vyčarili úsmev na tvári každému účastníkovi.
A aby sme nezabudli aj na naše milé mamičky, ktoré priniesli vynikajúce koláče.
Pán Boh zaplať!

Katka Urbančoková