Wonderful country, place famous for horse breeding, beautiful sport - World Driving Championships for Pairs 2017 in Slovenian Lipica in September.

Nádherná země, místo proslulé chovem koní, krásný sport. To bylo mistrovství světa dvojspřeží ve slovinské Lipici letos v září. Mistrem světa se stal Martin Hölle z Maďarska, na stupně vítězů ho doprovodili Sebastian Warneck z Německa a Švýcar Beat Schenk. V týmové soutěži zvítězilo Maďarsko před Německem a Francií. Ze dvou českých zástupců byl úspěšnější Martin Gössl, který obsadil celkové 29. místo. Pěkný výsledek zaznamenal Miroslav Matuška ze Slovenska, který v parkuru získal 5. místo (celkově skončil 18.).
Fotoreportáž je z maratonu a parkuru a kromě sportovních výkonů zachycuje i rozmary počasí. Zatímco na maraton, stejně jako předtím na drezuru, svítilo slunce, při parkuru ukázalo počasí odvrácenou tvář, takže díky bouřce a provazcům vydatného a vytrvalého deště vypadalo jezdecké kolbiště spíš jako bazén.