Po dobu dvou týdnů se mohli žáci 1. stupně zapojit do pohybové aktivity s názvem „Šplháme na Sněžku.“ Mottem této aktivity je zdolat šplháním na tyčích v tělocvičně tolik metrů, kolik měří nejvyšší hora České republiky. Žáci byli rozděleni do dvou družstev, každé mělo téměř dvacet členů. Děti šplhaly po čtyřmetrových tyčích a každý metr byl započítán do celkového součtu družstva. Některé děti vyšplhaly jen do půlky, do dvou třetin, ale i tyto metry byly důležité na cestě k vrcholu. Scházeli jsme se každý den během tří přestávek a děti a na konci dne se děti na společném herním plánu mohly podívat, kolik metrů mají započítáno.
Velmi si vážím všech dětí, které se šplhání zúčastnily. I přes únavu a drobná zranění (na budově B rapidně vzrostla spotřeba náplastí) nepolevily a hned po zvonění čekaly u dveří do tělocvičny a těšily se na další vyšplhané metry.
Zároveň bych ráda poděkovala paní učitelce Svárovské za pomoc se zapisováním výsledků a několika žáčkům 3.A za vypracování zajímavostí o Sněžce. Všechny děti byly odměněny diplomem a krásnou tužkou s měnícími se barvami.
Příští rok se určitě v tělocvičně setkáme znovu a pokusíme se překonat čas, po který letos děti na Sněžku stoupaly.
Mgr. Lenka Kubíková