Úvodem bych ráda poděkovala Městu Raspenava, které naše snažení finančně podpořilo a raspenavskému zahradnictví za ochotu a výběr květin.
Projekt 72 hodin je projektem celostátním a jde v něm především o dobrovolné zapojení mladých lidí do veřejně prospěšných prací, které slouží ke zlepšení života a okolí našich měst a obcí. Heslem letošního projektu bylo „Pomáhám, protože chci… Letos se poprvé zapojili i čtvrťáci ze ZŠ Raspenava společně s dalšími 30 000 lidmi v ČR.
Projekt byl realizován v odpoledních hodinách po vyučování, děti si tak musely na chvíli odpustit koukání na televizi, hraní na tabletu či mobilu a místo toho pracovat.
Kdybych neviděla na vlastní oči, jak nadšeně se vrhnou do práce, nevěřila bych tomu. Za úkol jsme si dali úklid prostoru před malou školou, obnovení skákacích panáků, úpravu poničených záhonků a zasazení nových rostlin do květináčů před školou. Nejprve jsme vysbírali odpadky v okolí školy, pak jsme začali plet a později všechno zametli a dokončili. S výsledkem jsme byli všichni spokojeni. Věřím, že takové projekty mají smysl a opravdu moc děkuji všem dětem, které projekt podpořily, a doufám, že to nebylo naposledy, kdy dobrovolně pomáhaly.
A na závěr budu opět děkovat a to mamince Anně Kasákové a tetě Mirce Uhlířové, které dětem s pracemi pomohly. Bez nich by to bylo o dost náročnější.

Dana Málková učitelka ZŠ