Letos se konal již čtvrtý ročník tradiční báječné akce s názvem Raspenavské tvořivé hrátky IV. Akce, při které mají možnost nejen občané Raspenavy a okolí na pár dní opustit každodenní starosti a ponořit se do světa tvoření, hudebna a v neposlední řadě do dobré nálady. I tentokrát nám byl zapůjčen prostor raspenavské fary, kam se od čtvrtka 25. května sjížděli řezbáři a výtvarníci ze všech koutů naší země, ti se sem, jak se nechali slyšet, každý rok na jaře rádi vrací. Již ve čtvrtek byly pro návštěvníky nachystané kreativní dílničky a od 15:00 čekalo návštěvníky pohádkové vystoupení žáků ŽŠ Mníšek u Liberce. O půl hodiny později, pod taktovkou Ilonky Daňové zatančili žáci ZŠ a MŠ Raspenava.

Každý pozorný návštěvník si všiml, že bohatý kulturní program byl letos, na rozdíl od předchozích ročníků, nachystán na pátek. Vystoupil zde písničkář Honza Vopařil, country skupina Nord River a známá skupina Narychlo. Již tradičně se konala oblíbená aukce keramických výrobků a uměleckých děl. Tyto předměty do aukce věnovali přítomní umělci, žáci keramického kroužku při ZŠ a MŠ Raspenava a klienti sociálně terapeutické dílny Domova Raspenava. Výtěžek putuje do ZŠ a MŠ Raspenava a do Domova Raspenava. Ještě jednou děkujeme všem přispěvatelům do aukce. Páteční galaprogram zakončili tanečníci s ohněm a rozzářené noční nebe. Ohňostroj pro tuto příležitost věnoval Domov Raspenava.

Pro návštěvníky, kteří zavítali na faru v sobotu, čekalo překvapení v podobě ukázek předváděcích letů RC modelů letadel a dronů, hudební kulisu dotvářela hudba z flašinetu, taneční a divadelní vystoupení žáků a dětí ZŠ a MŠ Raspenava. Raspenavské tvořivé hrátky IV byly zakončeny vyhlášením výsledků výtvarné soutěže „Cestujeme po Jizerkách“.

Po celou dobu konání této akce bylo možno obdivovat výtvarná díla dětí a žáků základních a uměleckých škol z Frýdlantského výběžku a polské Czernawy. Zároveň zde vystavovali svá díla i klienti Domova Raspenava, fotograf Jiří Kubín a přítomní výtvarníci.

Poděkování patří nejen celému organizačnímu týmu, ale i sponzorům – Ing. Jiří Štibřík JIMAPON, Novus Česko s. r. o, JIZERSKOHORSKÁ STROJÍRNA spol. s r. o., ALFA FARSKÝ, s.r.o.

STAVBY TURSKÝ Libor Turský, Uhlířství Raspenava - Renata Neumannová, M + S spol. s. r. o., KAREL KLOUČEK ŘEZNICTVÍ A UZENÁŘSTVÍ s.r.o., FURNIERTECHNIK Raspenava s.r.o., Petr Beran, Truhlářství Janáček – Historická okna a dveře, Folda s.r.o. a Czech Fibre spol. s r. o.

Zároveň by se tato akce nemohla uskutečnit bez finančních a mediálních partnerů, kterými byli Liberecký kraj, ZŠ a MŠ Raspenava, Kompas z.s. ve spolupráci s Domovem Raspenava, Město Raspenava, freedlantsko.eu, Jakub Kulda a SDH Raspenava, kteří rovněž přispěli ke zdárnému průběhu celé akce.

Dušan Pfohl za tým organizátorů a za ZŠ a MŠ Raspenava

V galerii jsou fotografie Kateřiny Mauerové a Ivo Bitmana a Jiřího Kubína.