Ve čtvrtek 22. června 2017 jsme s devátou třídou vyrazili na jejich poslední školní výlet. Po dlouhém rozvažování vyhrál kemp v Sedmihorkách, kde jsme strávili jednu noc.

Na cestu jsme vyrazili brzy ráno, abychom se vyhnuli největším vedrům a co nejdříve se zchladili v rybníku Bažantník. Přes veškerou snahu pana učitele Staňka rezervovat místenky pro naši skupinu jsme většinu cesty ve vlacích do Sedmihorek prostáli s batohy na zádech a ověšeni stany a karimatkami. Pak zbývalo ještě překonat dvoukilometrovou cestu do kempu a zasloužená odměna v podobě svačiny v kiosku a koupačky v rybníce nás neminula. Dokonce se na nás přijela podívat paní učitelka Vlková s bříškem.

Hezkého počasí jsme užili do sytosti a až k večeru jsme se vydali na krátkou procházku Hrubými skalami. Z té jsme se vrátili hladoví tak akorát na večeři, po které jsme odcházeli na Bowling do restaurace u nádraží. Tam jsme došli jen tak tak, než začalo pršet a bouřit. Dokonce nám na chvíli vypadl proud, ale po chvíli jsme mohli zase nerušeně pokračovat ve hře. Šťastní, že jsme přečkali očekávanou bouřku, jsme se vrátili do kempu a šli se ještě za šera vykoupat. Bouřka se ale přihnala znovu a z vody nás vyhnaly hromy, blesky a déšť. Večer jsme strávili schovaní pod střechou zavřeného kiosku, svítili jsme si telefony a jedli pizzu dovezenou kurýrem, romantika.

Někteří noc označovali za tu, na kterou nikdy nezapomenou, jiní snad za nejhorší v jejich životě. Nutno uznat, že lilo a bouřilo celou noc a ve vlhkých stanech se spát prakticky nedalo, natož vylézt ven třeba na záchod. Přečkali jsme ale všichni ve zdraví a relativním suchu a dopoledne jsme se ještě vydali na výlet na zámek Hrubá Skála. Počasí nám už ale nepřálo tak, jako ve čtvrtek, a tak jsme po návratu sbalili stany a kolem čtvrté hodiny (kdy opět začalo vykukovat sluníčko) vyrazili na cestu domů.

Věříme, že si všichni výlet užili a na své protesty, že těch 5 kilometrů do kopce a zase z kopce a zase do kopce prostě nezvládnou, budou vzpomínat s úsměvem, tak jako my s panem učitelem.

Kateřina Mauerová