Už dlho sa Arpi tešil, že Pýšovi ukáže Starý plášť, ten kopec a hlavne cesta k nemu je asi to najkrajšie ( podľa nás) z bohatého výberu túrok v našich Malých Karpatoch ... Pýšo býva v Čechách a dá sa povedať, že prišiel hlavne kvôli našej spoločnej túrke. Tohto roku vynechal spoločné "Tatry", lebo bol indisponovaný po havárii na bicykli v San Reme ( mal dolámané nejaké rebrá a vykĺbenú nejakú kľúčnu kosť, čo považoval za dostatočnú výhovorku, aby nešiel s nami do Tatier, ani do Škandinávie ...)
Teraz ale už šlapal poctivo a ako vždy sa hnal dopredu a potom nás čakal na bobku na rázcestiach, spomalil iba vtedy, keď sme zablúdili v hmle a potom sa nás už držal...Hmla nás sprevádzala už od Plaveckého Mikuláša a nešli sme preto cez hrebeň Kršlenice, lebo by to bolo nebezpečné kvôli šmyklavosti kamenných brál , ale poza ňu. Hmla nás pomýlila aj za odbočkou zo žltej značky, a spravili sme si aj okruh navyše, čo možno bude vidieť na Endomonde, keď mi ho Anička pošle, ja som si svoju navigáciu zabudol v aute. Len-len, že som nedoplatil aj ja na Starý plášť, lebo pri úsilí byť na fotke na tom brale vedľa Arpiho vedľ jeho ľavého boku sa mi šmykla bota a vyhnutiu pádu sa mi podarilo zachytením za puklinu v skale dvomi prstami. ale samospúšť ma nepočkala, takže som tam odfotený iba odzadu !
Túrku sme zakončili najprv rozlúčením s Pýšom a my ešte aj zastavením sa na zákusku v Stupave, kam nás pozval Arpi k príležitosti svojich narodenín, ktoré mal v júli !