Do rakovnického depozita Srdcem pro kočky byla přijata dvě zhruba tříměsíční koťátka s velmi poškozenými očky. Na první pohled vše vypadá dost děsivě a je dost možné, že mrňouskové téměř nevidí, nebo jsou dokonce naprosto slepí. V pátek mimča vyšetří oční specialista MVDr. Boštička a budeme chytřejší. Nicméně, i kdyby byla koťátka naprosto slepá, vzpomeňme si na srdíčkového Krtečka přijatého v roce 2015. http://srdcemprokocky.rajce.idnes.cz/prijem_z_Kralup_nad_Vltavou_-_kote_Krtecek_13.5.2015 . Tenkrát zhruba stejně starý kocourek byl donesen majiteli na veterinu se žádostí o euthanasii, protože se narodil bez očiček. Paní doktorka ale odmítla malého uspat, protože jinak byl zdravý a hravý jako každé jiné koťátko a po domluvě byl přivezen tetou Markétou do rakovnického depozita a později umístěn do nového domova, kde je dnes šťastný a spokojený.
http://srdcemprokocky.rajce.idnes.cz/Krtecek_v_novem_domove
Koťátka pochází z pražského hřbitova, kde je objevila jedna paní která domluvila jejich převoz do rakovnického depozita a která se dále postará o jejich maminku. Mrňavý skoroslepý, či slepý černý chlapeček dostal jméno Štaflík a jeho nevidomá mourovaná sestřička se jmenuje Špagetka.
Na podporu koťátkům byla letos vyhlášena sbírka KOŤÁTKA (či konkrétnní jméno): v.s. 252018 na účet: 257074566/0300. Děkujeme za případnou podporu a pomoc.