Vážení a milí přátelé, rádi bychom Vám přiblížili rozsah veterinárních potřeb a záležitostí, které útulková zvířátka denně využívají. Nyní jste se dostali do kategorie "Podpůrné prostředky".
Pod pojmem „podpůrné prostředky“ si lze představit velmi mnoho nejen veterinárních prostředků, které se podávají zvířátkům jako podpora imunity pro rozličná onemocnění a oslabení. Patří zde celá řada přípravků na podporu střev, ledvin, jater, dýchacích cest a celá řada dalších – detoxikační prostředky, homeopatika, infuzní terapie, dokrmovací pasty, pasty vitamínové + na dobré trávení + na rozpouštění spolykaných chloupků.
Každý podpůrný přípravek na danou oblast má opět své členění. Jde o to, jaká oblast daného orgánu byla zasažena a zda se jedná o kotě či dospělého jedince. Jako příklad si uvedeme dva typy onemocnění.
1. Střevní potíže – obnova břišní mikroflóry: zde je možné využít různých druhů probiotik a prebiotik dle závažnosti onemocnění a přijímání léku daného zvířete od slabších přípravků například po léčbě antibiotiky anebo silnějších prostředků například po léčbě bakteriálních, parazitních a zánětlivých onemocnění…
2. Chronické onemocnění ledvin – podpora: zde je možné využít různých druhů podpůrných prostředků podle toho, jaká ledvinová hodnota není v pořádku – Urea, Crea, Fosfor…
Tyto přípravky jsou nezbytně nutné v průběhu léčby jako doplňující faktor k danému onemocnění.
Velmi Vám děkujeme za příspěvky pro naše útulkové pacienty. Vaší podpory a pomoci si velmi vážíme.