Přinášíme důležité zprávy o kocourkovi Sindibádkovi, který dostal v útulku záchvat podobající se záchvatu epileptickému. Co bylo spouštěčem, zatím netušíme. Kocourek byl stabilizován v útulku MVDr. Marcelou Kubíčkovou a převezen na pražskou veterinární kliniku, kde byla pořízena doplňující vyšetření MVDr. Veronikou Kadlecovou, MVDr. Marií Procházkovou a dalšími zkušenými lékaři. Sindibádkovi bylo sonováno srdíčko, které potvrdilo zesílenou stěnu levé komory. Kocourek tedy dostane léky na srdíčko. Samotné srdíčko může být náhodný nález a nemusí být spouštěčem záchvatů. Dobře ale tomu, že se na toto onemocnění včas přišlo. Sonografie bříška potvrdila nález pod močovým měchýřem 1,0x1,5cm, zatím tomu nepřikládáme větší váhu, ale problém to být může. Bříško revidovat nyní nebudeme, jen kdyby hořelo, nejdříve je kocourka nutné zdravotně vyřešit, zastabilizovat srdíčko a tak dále. Dále budeme dělat text na toxoplazmózu a zkoumat hlouběji další záležitosti. Krevní zkouška biochemie - jaterní, ledvinové testy a další jsou v pořádku. V případě nouze by bylo pořízeno CT vyšetření, problém může být v hlavičce a tak dále, spouštěčů známých i neznámých příčin může být hned několik. Víme, že je kocourek FeLV pozitivní, toto onemocnění však nemusí mít žádnou souvislost se současným zdravotním stavem kocourka. Nadále vás budeme informovat o tom, jak se Sindibádkovi daří. Téhož dne po převozu na kliniku se záchvat již neopakoval, kocourek však zůstává v péči pražské veterinární kliniky. Držíme úplně všechny tlapičky.
"Vážení a milí přátelé, zveřejňujeme zprávy o FeLV pozitivním kocourkovi Sindibádkovi Srdičkovém, kterého jsme včera přistihli při záchvatu: https://www.zonerama.com/srdcemprokocky/Album/4946919. Celou kocourkovu historii naleznete zde: http://www.srdcemprokocky.cz/?q=taxonomy/term/789, kde se o Sindibádkovi dozvíte více. Kocourek z Kladenska má totiž barvitou minulost a v srdíčkovém útulku toho mnohé zažil. Nicméně již nějakou dobu bydlel ve výběhu dvojce útulku Srdcem pro kočky, krásně se zvedl, každý den ráno chodil tetu vítat, seděl u mističky a s nadšením čekal, co se bude dít. Při včerejším ranním úklidu si teta Kristýna okamžitě všimla, že na ni kocourek nečeká, zkontrolovala tedy boudičku, Sinďa se nastavil na podrbání kožíšku a vše se zdálo být pro danou chvíli v pořádku. Dopolední úklid však přinesl první zprávy o tom, že se děje něco zásadního. Teta Hanka si všimla, že kocourek nějak divně pohybuje zadními tlapičkami, chtěl jít totiž tetě naproti, ale nešlo to. Navíc bylo ve výběhu nalezeno vyvrhnuté jídlo, v minulosti si užil kocourek vyvrhování potravy ve velkém měřítku. Po chvíli začala kocourkovi vycházet pěna z pusinky a to už teta Hanka volala o pomoc útulkovou tetu Kristýnu. Tou dobou přímo v útulku probíhala pravidelná veterinární kontrola kočiček pod záštitou MVDr. Marcely Kubíčkové. Teta Kristýna běžela pro paní doktorku a strejdu Michala. Kocourek měl záchvat, nesourodě spolupracující zorničky, pěnu u tlamičky a tělíčko v jedné křeči. Sindibádkovi byla v útulku pořízena krevní zkouška, dostal potřebné léky včetně infuzí. Po rozkapání infuzemi a stabilizaci byl přepraven na pražskou veterinární kliniku. V tak závažném zdravotním stavu už musel být kocourek hospitalizován na veterinární klinice, kde bude pod přísným veterinárním dohledem. O Sindibádkovi a jeho zdravíčku vás budeme pravidelně informovat. Zítra přineseme zprávy z veterinární kliniky."
Na kočičky v léčbě lze přispívat na celoročně vyhlášenou veřejnou sbírku: KOČIČKY V LÉČBĚ: poznámka Sindibádek v.s. 22018 na účet: 257074566/0300. Velmi děkujeme za případnou podporu a pomoc ❤"
Vážení a milí přátelé,
Vánoční nadílka 2018 www.srdickovanadilka.cz je naším desátým čili jubilejním projektem, a právě proto bychom vám chtěli co nejvíce přiblížit, jak složitá a nákladná je veterinární péče právě pro zubožená a nalezená zvířátka přicházející do útulku z venkovních podmínek, kde musíte začít od nuly a co nejvíce se přiblížit ke stu. O letošních Vánocích Vás č