Včera napsal zubožený kocourek Cukrátko na web a FB zprávu níže, dnes přidává další fotografie z hospitalizačního boxíku. Bojujeme a nutno dodat, že na tu bídu, kterou máme před sebou, jde zatím o uspokojivý boj. Držíme tlapičky.
"Milovaný zubožený kocourek Cukrátko bojuje nadále se svým mizerným zdravotním stavem. Dnes kocourek zveřejňuje fotografie z včerejší veterinární kontroly kočiček v útulku Srdcem pro kočky pod záštitou MVDr. Šárky Křepčíkové: https://www.zonerama.com/srdcemprokocky/Album/4963583. Paní doktorka kocourka vyšetřila, přidala potřebné léky a jedeme dál. Cukrátko pochází z Berounska, jeho první cesta vedla po dohodě přímo na veterinární kliniku, kde musel být ještě téhož dne operován pro prasklý oční vřed a postupující infekci. Krevní zkouška potvrdila obrovský zánět v tělíčku, kocourek byl rozkapán a jeho cesta vedla na sál, kde mu bylo odstraněno závažně poškozené očičko. Cukrátko není v dobrém zdravotním stavu, je na kost vyhublý, má výtoky z čumáčku a velmi silný průjem. Kocourka podporujeme antibiotiky, veterinární dietou, probiotiky a prebiotiky. Samozřejmě netušíme, jakým směrem se bude vyvíjet kocourkův zdravotní stav, ale věříme v dobré. Chlapeček i přes nepřízeň svého bídného zdravotního stavu zatím papá.
Ve prospěch poraněného zuboženého a nemocného kocourka Cukrátka tímto vyhlašujeme veřejnou sbírku: poznámka Cukrátko, v.s. 602018 na účet: 257074566/0300. Děkujeme za případnou podporu a pomoc a kocourkovi držíme tlapičky, jak to jen nejvíce jde."
Vánoční nadílka 2018 www.srdickovanadilka.cz je naším desátým čili jubilejním projektem, a právě proto bychom vám chtěli co nejvíce přiblížit, jak složitá a nákladná je veterinární péče právě pro zubožená a nalezená zvířátka přicházející do útulku z venkovních podmínek, kde musíte začít od nuly a co nejvíce se přiblížit ke stu. O letošních Vánocích Vás čeká změna, budete moci přispívat kočičkám a pejskům na veterinární péči v sedmi různých kategoriích. Stačí si vybrat jednu z oblastí, kterou byste chtěli podpořit, poté zaslat korunky v odpovídající hodnotě objednávky na náš transparentní účet a za každou Vámi vybranou kategorii tentokrát obdržíte krásný certifikát. Dárky v podobě příspěvku na to nejdůležitější, co můžete srdíčkovým zvířátkům darovat – ZDRAVÍ – budou v nabídce od 10. 12. 2018 do 10. 1. 2019 a Vy máte jedinečnou příležitost udělat tak radost nejen jim, ale také sobě.
Děkujeme za Vaši podporu a přízeň a přejeme všem požehnané svátky.