❤️❤️❤️ Poslední sbohem milované kočičce Aprilce Srdíčkové ❤️❤️❤️

Vážení a milí přátelé, přinášíme velmi smutnou zprávu, naposledy jsme se museli rozloučit s naší překrásnou kočičí kamarádkou milovanou Aprilkou Srdíčkovou. Nádherná kočička odešla na chronické selhání ledvin. Útulkovou historii naleznete zde: http://www.srdcemprokocky.cz/?q=taxonomy/term/402. Avšak pozor, tagovat zprávy, aby se samy řadily do historie jednotlivých kočiček, jsme začali před pár lety, historii z předchozích let dohledáte také, ale museli byste procházet jednotlivá léta zprávu po zprávě. Kdo si udělá čas, dozví se o srdíčkovém útulku mnohem více ze starých dobrých časů až po dnešní dny.

Nádherná kočička Aprilka Srdíčková pocházela z kladenské zahrádkářské kolonie a tenkrát se do útulku dostalo z této lokality vícero kočičích kamarádů, kteří byli přijímáni v zoufalém zdravotním stavu. Jediná Aprilka neměla větší zdravotní potíže, vypadala jako mladší holčička, byla krásná, štíhlá a ladná. Ostatní kočičí kamarádi měli rozsáhlé oční potíže od slepoty, přes diabolky v očích, šedý zákal, až po vředy a nejen to, tělíčka byla vyhublá a plná parazitů, jedním slovem hrůza. Všichni přeživší kamarádi našli časem své domovy, jen Aprilka pro svou plachost zůstala v útulku. Moc hodné tety krmičky nám vyprávěly, že se Aprilka přidala ke kočičí kolonii až časem, kdy byla údajně vysazena z automobilu. Co je na tom pravdy, netušíme, ale je docela dost možné, že tomu tak skutečně bylo, Aprilka byla zkrátka jiná. Vnímáme každý detail tehdejší mise, kdy jsme pro kočičky z kladenské kolonie vyjížděli a převáželi je na základnu srdíčkového útulku. Tety krmičky poté dočasně v útulku vypomáhaly s úklidem, byla to tenkrát jinak krásná doba.

Jak šel čas, v klidném pokoji Maxíčka, kde v útulku Aprilka bydlela, se vystřídalo mnoho a mnoho kočičích kamarádů, ke kterým si nenápadná a hodná micinka vytvořila pouto. I když si návštěvy plašší Aprilku neužily, my tady na základně srdíčkového útulku ano a to velmi. Milovaná Aprilka se časem k tetě zpěvavě hlásila, přicházela, čekala na kapsičky, kroužila. Byla svá, velmi kouzelná a na starší kolínka působila stále mladistvým vzhledem štíhlé a půvabné éterické kočičky. Milovala posezení na okýnku i místa různě na kočičím nábytku i v kukaních rozmístěných na zemi. Avšak jakmile přicházely návštěvy, mizela ve výši kočičích stromů hluboko v závěsných pelíšcích, jen ouška vykukovala. Pro návštěvy tedy neviditelná kočička, pro nás aktivní, komunikativní, vítací, i když obezřetná dušička, která k nám neodmyslitelně patřila a nedala se přehlédnout a ani přeslechnout, neustále něco tetě vyprávěla. Milovali jsme ji pro originalitu, pro velké kočičí já, zvláštní povahu a ještě zvláštnější srdceryvné projevy. V útulku je nedílnou a důležitou součástí vakcinační proces. Samozřejmě ne všechny kočičky jej mohou podstoupit pro svá nalomená zdravíčka, ale pokud kočičce zdravíčko slouží, je vakcinována. Léta letoucí byla Aprilka zdravotně v pořádku, až letos při preventivní prohlídce jsme zjistili zvýšené ledvinové hodnoty a dalších pár nesrovnalostí, vakcinace se již tedy nekonala. Aprilce by už nepomohla, ale naopak ublížila. V historii dohledáte, jak letos poprvé Aprilka na hospitalizaci chvíli kapala infuze a poté odcházela do své kočičí skupiny, nebylo jí zkrátka nejlépe. Poté nastal několikatýdenní klid, kočička za tetou přicházela, hlásila se o pozornost, ale viditelně hubla. Nutno ale dodat, že jedno zdravotní kolísáníčko zhruba před rokem přišlo v podobě anémie, ale jak situace přišla, tak i odezněla. Tentokrát to bylo jiné, zpravidla jsou na jakémkoli zvířátku patrné změny a s jistotou pak na zvířátku, které známe léta. Milovaná Aprilka nyní ztrácela na váze, častěji odpočívala, o něco méně tetu - ale až v posledních dnech - vítala, méně papala a nezapomenutelně se vyhřívala na sluníčku na zemi na osvětlených místech anebo na okýnku, to když jarní paprsky začínaly nabývat na intenzitě. Vnitřně jsme cítili brzký zlom a ten v krátkém čase t