❤️❤️❤️ Smutné rozloučení s milovanou kočičkou Blaženkou Srdíčkovou ❤️❤️❤️

Vážení a milí kočičí přátelé, přinášíme velmi smutnou a nečekanou zprávu. Naposledy jsme se rozloučili s milovanou Blaženkou Srdíčkovou, která odešla na Druhý břeh pro nádorové onemocnění a související zdravotní události: http://www.srdcemprokocky.cz/?q=taxonomy/term/1065. Blaženky příběh byl tuze moc dlouhý i žalostně krátký, krásný průběh léčby plný lásky a souznění i náhlé a smutné loučení.

Je těžké začít vyprávět velký příběh malé kočičky s ohromnou dušičkou, Je těžké překonat právě tyto náhlé situace, které udeří a vy musíte říct, ukončeme to, aby se zvířátko do budoucna již netrápilo. Stáli jsme před rozhodnutím další operace, ale znalí Blaženky zdravotního stavu a bubáků, kteří útočili, jsme s úctou a pokorou zvolili cestu klidu. Nádherná kočička ušla svůj kusanec cesty, který ujít měla, po celou dobu dobře a šťastně papala. V hlavě se prohánějí různé myšlenky, jde o detaily jako třeba, že v den loučení přišel pro Blaženku objednaný balík a v něm polévky Miamor a paštičky Gourmet, které milovala. Blaženky příběh je přesně ten, kdy se ještě stále teta budí ze spaní, kdy přemýšlí, i když ví..., kdy se hrnou slzy proudem do očí a kdy musela teta říct panu doktorovi, i když věděla: "Jiříčku, pro tentokrát nemůžu, rozhodni prosím ty, protože já tohle v případě Blaženky nezvládnu. I když vím, že ano, že cestu ukončíme, nejde mi to z žádného konce ani začátku uchopit." Pan doktor odvětil: "já jsem plně rozhodnutý.". A teta na to: "velmi děkuji."

Protože jsou zprávičky na webu posunuté, ty se připravují s rozestupy, ale videa a fotografie jsou pořizovány právě u vážných případů každý den. My už jsme pokročili s Blaženkou o kousek dál. Kdo z návštěviček byl 22.9. na bazárku mohl již Blaženku zaznamenat v útulkové kuchyni. Milovaná kočička šťastně a spokojeně koukala z okna. V průběhu času po operaci prvního ouška asi s dvoutýdenním odstupem jsme zjistili, že se rojí nádor i v druhém oušku. Nádor tam původně nebyl, stejně tak jako nebyl na začátku útulkové cesty ani v oušku první nádor. Ouška jsou pravidelně kontrolována i otoskopem a co víc, měli jsme za sebou Rtg vyšetření a dokonce i nedávné CT. Což o to, do druhého nádorového ouška jsme kapali kortikoidy, ty zbrzdily rozpuk nádoru a řešili jsme, zda po delší stabilizaci do operace půjdeme anebo ne. To vše jste se měli postupně na webových a FB stránkách dozvídat, ale ukončením útulkové cesty zveřejňujeme místo dalších navazujících zpráv loučení... Blaženka po celou dobu vesele papala, byla kontrolována veterinárními lékaři. Smířili jsme se s tím, že je situace taková jaká je - nález nádoru v druhém oušku. Nikdo nikdy netušíme na počátku cesty, jaký bude vývoj dalších událostí. Blaženku jsme brali jako kočičku, která s námi v útulku dožije, avšak netušili jsme, co přijde.

Jednoho dne začala kočička blinkat chloupky, to se nám stalo i v minulosti, proto jsme podávali micince pastičku na chloupky, aby se situace neopakovala. Jenže po pár hodinách se situace zdramatizovala a s milovanou kočičkou jsme tedy vyrazili na veterinární kliniku. Říkali jsme si, že může mít metastáze na plicích. Plíce byly ale na Rtg čisté. Sonografie bříška nedopadla dobře, jak střeva tak i žaludek nevypadaly dobře a navíc byl nález i na játrech. Jít do další operace žaludku a střev, s vizí nádoru v druhém oušku a možností nádorového onemocnění jater by bylo na jedno malé tělíčko moc. Navíc zde byla vysoká pravděpodobnost, že Blaženka operaci nezvládne a každým oslabením se může rozvinout další a další nádorová záležitost. Vážení a milí přátelé, pro nás to byl neskutečně rychlý zlomový bod, ze šťastné a dobře papající kočičky náhlý pád. Ale když už to muselo přijít, s pokorou a úctou jsme situaci přijali a bylo moc dobře, že se zdravíčko zlomilo náhle a nešlo o táhlé zdlouhavé trápení. U některých kočiček víme, že postupně odcházejí a čekáme na zlomový bod, u Blaženky to byla přesně ta náhlá nečekaná událost, kdy nevěřícně kou