* 8.9.2021 ❤️❤️❤️ Smutné rozloučení s milovanou kočičkou Mandragorkou Srdíčkovou ❤️❤️❤️


Vážení a milí kočičí přátelé, přinášíme velmi smutnou a nečekanou zprávu. Naposledy jsme se rozloučili s milovanou FeLV pozitivní kočičkou Mandragorkou Srdíčkovou, jejíž útulkovou historii naleznete zde: http://www.srdcemprokocky.cz/?q=taxonomy/term/818. Nádherná Mandragorka odešla na druhý břeh s největší pravděpodobností pro náhlé komplikace související se střevními problémy. Mandragorky příběh byl nabitý událostmi, kočička to byla nádherná a milovaná. Život v srdíčkovém útulku měla plný lásky a souznění ...a nakonec i náhlého a smutného loučení.


Je těžké začít vyprávět velký příběh malé kočičky s ohromnou dušičkou po prožitých událostech. Nevíme, odkud začít, zda od konce či od začátku, myšlenky se honí hlavou tam a zpátky pořád dokola.

Vraťme se ale na chvíli do minulosti. Od útulkových kolegyňek z Berounska nám přišla v červnu roku 2018 prosba o umístění kočičky v zoufalém stavu k nám do útulku. Alespoň prý po dobu, než se dostane z nejhoršího. Věděli jsme ale, že micinka již zůstane. Milovaná Mandragorka původem z Berounska byla do útulku přijata s ošklivě polámanou pánví a nedokázala se vůbec zvednout. Byla na kost vyhublá a ještě dnes ji vidíme na hlavní karanténě v prostředním hospitalizačním boxíku přízemního patra. Pro svůj poúrazový stav si vysloužila transfuzi krve, ale nakonec byla z nejhoršího venku a začala se zvedat na zadní tlapičky. Vzhledem k zdravotním komplikacím z původně plánované operace pánve nakonec sešlo. Mandragorka trpěla zácpou, museli jsme dávat pozor, co papá a doplňovat i podpůrné prostředky. Když byla stabilizovaná, našla dokonce i nový domov u FeLV pozitivních kamarádů. Jenže ouha, v novém domově trpěla zácpou natolik, že trávila více času na veterinární klinice než-li doma. Vyžádali jsme si proto Mandragorku zpět do útulku a to navzdory tomu, že měla naprosto bezvadné zodpovědné páníčky. V novém domově kočičce lékaři nastavovali jídelníček, ale i přesto měla stále rozhozená střívka. Zácpa se opakovala a Mandragorka se točila v bludném kruhu. Přeci jen máme v útulku hospitalizační boxíky, čili kdyby bylo potřeba, Mandragorka by nemusela nikam cestovat. Návrat do útulku byl tedy na místě.


Nádherná Mandragorka byla po návratu do útulku chvíli na hospitalizaci, vyprázdnila střívka a odešla za svými FeLV pozitivními kamarády Kaštánkem a Papouškem do výběhu dvojky. Od té doby dlouhodobě zácpu neměla a lehčí problém se dostavil až při začleňování nových kamarádů do výběhu pro FeLV pozitivní kočičky - Skřítečka a Helenky. Zácpy jsme se ale brzy zbavili a život plynul dál. Běžely týdny, měsíce a až jednoho osudového dne si teta všimla, že Mandragorka méně papá. Stále však byla tou milou, nádhernou a vítací kočičkou. Tetě před pár dny proběhla a utkvěla v hlavě myšlenka, zda kočička lehce nepohubla. Toho rána, kdy teta zaznamenala menší aktivitu papání, probíhala v útulku veterinární kontrola, a proto byla Mandragorka zkontrolována, prohmatána a byla jí pořízena krevní zkouška. Vyšetření krve uspokojivé nebylo, ale vzhledem k onemocnění FeLV nebylo zase až tak vyjímečné. Střívka byla kočičce prohmatána, hovínko ve střevech bylo tužší konzistence. Veškeré následující kroky byly na pořadu dne. Do všeho nám skočila akutní operace - zánět dělohy u nově přijaté kočičky. Veterina se táhla déle a teta šla do výběhu na rychlou kontrolu. Vůbec ne kvůli Mandragorce, ale spíše kouknout na Šlapetky, u kterých nebyla ráno v záchodku pravidelná hovínka. Když však teta přišla do výběhu, viděla Mandragorku v podivném stavu neurologie. S paní doktorkou jsme následně pořídili sonografii bříška a jedna oblast střev se nám nelíbila. Mandragorky stav se začal výrazně zhoršovat, kočička blinkala, jakoby ztrácela vědomí a následně jsme nalezli stopy vyzvrácené stravy i ve výběhu. Převezli jsme tedy čičinku na kliniku, kde byla opakovaně sonována, stabilizována a ještě téhož večera jí bylo zrevidováno bříško. Střeva byla celistvá