Mám-li popsat dojmy v celku se zahrnutím všech vlivů, nemohu než parafrázovat slova svého bratra Jiřího - "jestli mne ještě někdo uvidí chytat ryby v Norsku severněji než kolem Hitry, tak mám dvojníka".
Hlavním důvodem je CESTA. Zaplaťbůh že jsme měli obytný vůz a mohli cestu proležet (i když se to nesmí), kdyby toho nebylo, asi jsem mrtvý homolka. Je to úmorné a otravné, rozhodně bych nemohl dělat tiráka. Aspoň že se mohu po cestě zabavovat fotografováním, to mi pomáhá, proto i v tomto souboru naleznete z velké části foto z cest tam a zpět.
Kromě cesty měla expedice další aspekty. Podstatným byly pochopitelně RYBY. Matečné přesmetrové tresky, které na místě byly v únoru a březnu v hojném počtu, tak ty už byly někde fuč, zbyly na nás paběrky, kdy jsme hledali jehlu v kupce sena = ojedinělé ryby v širém moři. Větší halibuti a kočky, vzhledem k rybářskému tlaku, už jsou také na svých lokalitách vzácností, tudíž co by mě mělo v příštích letech na sever lákat, že! (v únoru tam nepojedu, to ani náhodou!!!)
Ubytování bylo takové skoro standardní, ani propadák, ani excelent, bohužel daleko od moře a uprostřed městečka, ani se mi nechtělo si to tam vyfotit :-(. Počasí bylo nestabilní, často foukalo, střídalo se to, nedalo se na nic spoléhat a moc riskovat. Tak alespoň že kluci dobře vaří, relativně se dobře shodneme a navzájem se víceméně přizpůsobíme, to všechny útrapy trochu pomenšuje. Navíc nejen krajina po cestě, ale i samotný cíl naší cesty, ostrov Soroya na severu Norského moře, jsou moc krásné, fotogenické a když je čas na procházku, je jistá možnost kam. Co bylo pro mne velkým překvapením po návštěvě severnějšího Kokelvu 2009 a jižnějších Lofot 2010 bylo množství druhů živočišstva, které jsem nečekal. To bylo príma.
Fotografie jsou zde seřazeny tak, jak jsem je vysypal, pro orientaci jsou popsány, popisy může být někdy potřeba si aktivovat ručně. Text popisu vyjadřuje jen a jen můj názor! Záznam GPS berte jako orientační, někdy jsem to spustil už po cestě do přístavu, někdy maličko pozdě, není to svaté.
Tak hezké pokoukání a třeba i počtení :-)